خانه
 درباره ما
 حوزه رياست
 پژوهشکده ها
 مراکز تحقیقات
 آئین نامه، فرم، فرایندها
 تماس با ما

تاکید معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت در بهره مندی از توانمندی مرکز تحقیقات زخم و سوختگی شیراز برای تامین نیازهای استانی و ملی

aaa yazdanpanah

1397-10-15

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بازدید از مرکز تحقیقات زخم و سوختگی شیراز، بر اهمیت بهره مندی از توانمندی های این مرکز برای تامین نیاز حوزه های مرتبط، در سطح استانی و ملی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «رضا ملک زاده»، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صبح امروز از مرکز تحقیقات زخم و سوختگی بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین(ع) شیراز بازدید کرد و از نزدیک با خدمات این مرکز آشنا شد.


دکتر «ملک زاده» با آگاهی از دستاوردهای این مرکز تحقیقاتی ابراز امیدواری کرد تا با هماهنگی با مسوولان حوزه تجهیزات پزشکی و وزارت، نسبت به تسریع در صدور مجوزها و استفاده گسترده از محصولات تولید داخل در مسیر ارتقای سلامت مردم اقدام شود.

او با تاکید بر سرعت بخشیدن به پروژه کشت سلولی و کراتینوسیت و همچنین تهیه پوست موردنیاز بیماران سوختگی، موفقیت ها را نتیجه اهداف بلند، پشتکار و خستگی ناپذیری دانست. 

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت ضمن بازدید از زیرساخت های مرکز تحقیقات زخم و سوختگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، استفاده از گرنت های علمی پژوهشی اولویت دار در زمینه زخم و سوختگی را عاملی مهم در خودکفایی در این زمینه برشمرد.

دکتر «عبدالخالق کشاورزی» معاون درمان دانشگاه نیز در این بازدید ضمن اشاره به توانمندی های مرکز تحقیقات زخم و سوختگی و ارتباط مستقیم آن با خدمات رسانی بالینی و حضور افراد علاقه مند در این حوزه، خواستار حمایت مستقیم معاون تحقیقات و فناوی وزیر بهداشت در ایجاد بستر کشت سلولی در مقیاس وسیع تر شد.

او این اقدام را تلاشی برای افزایش امکان درمان بیماران سوختگی با درصدهای بالاتر و همچنین بیماران مبتلا به زخم های مزمن دیابتی دانست.

دکتر «یونس قاسمی» معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز که در این بازدید معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت را همراهی می کرد، با ابراز خرسندی از عملکرد تیمی محققان بالینی و علوم پایه برای تامین نیازهای بیمارستان سوانح سوختگی امیرالمومنین(ع) و تلاش برای خودکفایی بیشتر، آمادگی حوزه تحقیقات و فناوری دانشگاه را برای عملیاتی ساختن ایده های علمی در این مرکز اعلام کرد.

دکتر «محمدی» رئیس مرکز تحقیقات زخم و سوختگی دانشگاه نیز در این بازدید با ارائه دستاوردها و تولیدات این مرکز و بیان چشم انداز آتی فعالیت های علمی و تحقیقاتی آن، حمایت بیشتر معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت در تکمیل و تجهیز این مرکز را خواستار شد.

 
     

 
پرسش های متداول
پيوندهای مفید


----------------------------------------------------------------------------------------------
برج پژوهشی محمد رسول الله (ص)     دانشگاه علوم پزشکی شيراز
نشانی پستی:  
شيراز - خیابان خلیلی - روبروی آموزشگاه معارف
تلفن و دورنگار: 36281506
پست الكترونیكی: