معرفی برج پژوهشی

یکی از توانمندی‌های ممتاز دانشگاه علوم پزشکی شيراز در امور تحقیقات و پژوهش، راه‌اندازی و افتتاح برج پژوهشی محمد رسول‌الله(ص)  است که محل استقرار تعداد 23 مرکز تحقیقاتی  ، آزمایشگاه مرکزی و مراکز ثبت سرطان، توانمندسازی پژوهشی RCC، مرکز جامع سلولهای بنیادی وپزشکی بازساختی می باشد و 4 مرکز که دفتری در برج به آنها اختصاص داده شده است.
طرح احداث ساختمانی برج  از سال 1384 با مساحتی در حدود 4700 مترمربع آغاز شد، فضای آن در آغاز برای 5 مرکز تحقیقاتی پیش‌بینی‌شده بود که در سال‌های بعد، به دلیل افزایش کمی و کیفی مراکز تحقیقاتی، به مساحتی در حدود 7000 متر مربع افزایش یافت.  
این مرکز شاخه اول برج دوقلو بوده که با استقرار متمرکز مراکز تحقیقات بالینی، علوم پایه، پژوهشکده سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، مرکز مشاوره آماری و پژوهشی، مدیریت مراکز تحقیقاتی، کلاس و سالن همایش، گام بسیار بزرگی در عرصه تحقیقات حوزه سلامت کشور برداشته است. 
با توجه به طیف گسترده فعالیت‌ها، این مرکز ناگزیر است برای هدایت امور خود به نحوی اثربخش و کارآمد، از برنامه‌ای مبتنی بر گام‌های منطقی و علمی استفاده کند تا بتواند نقشی مؤثر جهت انجام پژوهش‌های نوین و نهادینه کردن دانش‌پژوهی، حمایت از پژوهش‌های مشترک با سایر مراکز علمی داخلی و بین‌المللی، تقویت زمینه رقابت علمی و در نهایت، ارتقاء سطح سلامت کشور ایفا نماید.

 
     

 
پرسش های متداول
پيوندهای مفید


----------------------------------------------------------------------------------------------
برج پژوهشی محمد رسول الله (ص)     دانشگاه علوم پزشکی شيراز
نشانی پستی:  
شيراز - خیابان خلیلی - روبروی آموزشگاه معارف
تلفن و دورنگار: 36281506
پست الكترونیكی: